Sharing is caring!

מדריך קניה – בריכה עילית לחצר

לא חייבים לחפור באדמה כדי להנות מבריכה בבית. בריכה ביתית עליונה בגינה או בחצר מאפשרת לכם להנות מרחצה בימי הקיץ החמים. בריכות קיימות בגדלים שונים ובצורו שונות, כך שתוכלו להתאים אותה לצרכים שלכם. תוכלו לרכוש בריכה פשוטה מפלסטיק לפעוטות ולילדים קטנים או בריכה גדולה המיועדות לכל הגילאים, בריכות בנוניות או ברכות מאסיביות. המדריך עוסק בבריכות העיליות הנפוצות  כיום שניתן להרכיב  אותן באופן עצמאי ולאחסן אותם בימי החורף.

המדריך שיסייע לכם לבחור את הבריכה העילית המתאימה לכם בהתאם לשיקולים הבאים:

מרבית בריכות העיליות עשויות מיריעות PVC , זהו חומר פלסטיק חזק ויחד עם המוטות ניתן למלא את הבריכה מבלי חשש שהכול יתמוטט. היתרון של בריכות עליות שבסוף הקיץ ניתן לפרק את הבריכה ולאחסן אותה עד הקיץ הבא. ניתן להרכיב אותן במקום שנוח לכם אבל קחו בחשבון שלאחר שהבריכה מלאה במים יהיה קשה להם להזיז אותה.

בהתאם לגודל הבריכה, ההרכבה של הבריכה, לבריכות גדולות במיוחד יהיה צינור שניתן להשחיל לאורך הבריכה ויחד עם מוטות המוצבים מסביב ותומכים בה. בריכות קטנות יותר יהיו צינורות המהווים את השלד של הבריכה, קחו בחשבון שאתם ממלאים את הבריכה יראה שהבריכה מתקפלת, אבל שהיא מתמלאת היריעות נמתחות. הצינורות עשויים ממתכת מגולוונת או פלדת אל-חלד שהו חזקות מאוד

הבריכות כוללות ציוד לניקוי המים, ציוד להזנת כלור למים. ניתן לקנות רובוט מנקה מים לבריכות גדולות.

סוג נוסף ובסיסי יותר הוא בריכות מתנפחות קטנות בגודלן, המיועדות לפעוטות ולילדים קטנים.

 

מיקום הבריכה

בריכה עילית לרוב היא ברוחב של 2-3 מטרים ואורך של 3-4  מטרים. אם אתם מתכננים להניח בריכה בסדר גודל כזה חשוב שיהיה לכם משטח חלק ונקי מעשביה ועשבים או חלקי אבנים שעלולים לגרום לבריכה נזק. מיקום הבריכה חשוב גם לשם שמירה על ניקיון הבריכה. הצבת בריכה תחת עץ נשיר יגרום לכם סבל רב בניקוי הבריכה, ומצד שני הצבת הבריכה בשמש מלאה יביא לאידוי מהיר של המים וחשיפת בני המשפחה לשמש ישירה. כמובן שאם אין ברירה ויש להציב את הבריכה בשמש, תוכלו להגן על המתרחצים באמצעות הצללה על הבריכה בזמן שחיה וכיסוי הבריכה בזמן שאינה בשימוש. כדאי למקם את הבריכה לצד הגדר או בקבת עצים כדי למנוע משבי רוח שעלולים לקרר את המים או לגרום לאידוי מוגבר.

גודל הבריכה

גם אם תרצו את הבריכה הכי גדולה, קחו בחשבון שהגודל יהיה בהתאם לשטח שיש לכם לבריכה. בדקו שיש גישה נוחה לבריכה ומספיק מקום לתנועה חופשית סבבה.

בחירת הבריכה תעשה גם בהתאם לשימוש, אם מדובר בריכה לפעילות ספורטיבית או לשחייה ההמלצה היא בריכה ארוכה מעל 4 מטר. אם אתם מעוניינים להשתכשך בבריכה תוכלו להסתפק בבריכה קטנה יותר.  בהתאם לסוג הבריכה ולגודל הבריכה יקבע גם העומק. טווח מדיות העומק הוא בין 80 ס"מ ועד ל- 130 ס"מ. בריכות באורך של יותר מ-4 מטרים מוגדרות כבריכות אולטרה. בבריכות לפעוטות העומק המרבי קטן יותר על מנת לשמור על בטיחות הפעוטות שיוכלו לעמוד בבריכה.

 

בכל מקרה מומלץ לכסות את הבריכה שאינה בשימוש, כדי לבדוק שהמעטפת של הבריכה עמידה בפני קרני UV, עובד ופטריות.

מבנה הבריכה

ניתן למצוא מספר סוגים של מבני בריכות . הצורות הקיימות הן: מלבניות, עגולות או אובליות . ברכות מבלניות הן הבריכות המבוקשות בשל ניצול השטח המקסימלי והאפשרות לשחות ולשחק במשחקי מים. ברכות אובליות הן פחות מוכרות אבל גם הן מאפשרות ניצול מקסימלי של השטח. ברכות עגולות פחות יעילות מבחינת ניצול המקום,  אבל הו קלות להתקנה והן נחשבות יציבות יותר. צורות נוספות של בריכות שהן פחות נפוצות הן משושה, ריבוע ומתומן.

 

בכל מקרה מומלץ לכסות את הבריכה שאינה בשימוש, כדי לבדוק שהמעטפת של הבריכה עמידה בפני קרני UV, עובש ופטריות.

 

אביזרים נלווים לבריכה

מסנן ומשאבה – לבריכות הגדולות מצורפים מסנן ומשאבה חשמלית. תפקיד המשאבה להזרים את המים דרך מסנן שתפקידו לשמור על ניקיון המים בבריכה. ישנם סוגים שונים של מסננים, יש מסננים שמסננים גם את החול ששוקע בקרקעית הבריכה. הם מתאימים במיוחד לברכות של גדולות המכילות לפחות 15 קוב מים. לבריכות קטנות יותר מספיק המסנן הפשוט

בריכות גדולות או גבוהות  מצורף סולם טיפוס.

יריעת כיסוי – יריעת כיסוי מאפשרת לשמור על ניקיון הבריכה שלא משתמשים בה. למשל בימים של אובך ורוחות. בחלק מהבריכות יש כיסוי ובחלק יש לרכוש בנפרד.

שימו לב, בבתים שיש ילדים קטנים חובה לסגור את הבריכה עם הכיסוי שהיא לא בשימוש. שימו לב על הילדים, קבעו חוקים ברורים שלא נכנסים ללא השגחת מבוגר.

 

אביזרים נוספים שניתנים לרכישה בנפרד כוללים מסננים מתקדמים, רובוט ניקוי בריכה, מתקן חימום למים, אמצעי הצללה, חומרי ניקוי ייעודיים, שואבים המיועדים לשאיבת משקעים מקרקעית הבריכה ועוד. מוצרים אלו ניתן לרכוש אבל קחו בחשבון שגם עם ציוד בסיסי תוכלו להנות מבריכה נקייה

 

מחיר בריכה עילית

ישנן בריכות לילדים ופעוטות שמחירן 70 ₪, לצד אלו ניתן למצוא בריכות גדולות לילדים קטנים. שמחירן  800 שקלים.

מחיר בריכה גדולה ינוע במחיר של  אלף שקלים ועד עשרים אלף לבריכה ענקית.  

 

לפני רכישה בדקו מה הגודל של הבריכה והמיקום שלה בבית, חשוב לא להסתמך על תמונות, או שתניחו שהיא קטנה לפי התמונה. בדקו פיזית את המקום המיועד ורק אז תקנו את הבריכה.